ZSU logo

Порядок дій для отримання статусу особи з інвалідністю внаслідок війни

Порядок дій для отримання статусу особи з інвалідністю внаслідок війни:

 1. Збери наступні документи:
  • довідку командира військової частини про причини та обставини поранення;
  • довідку військово-лікарської комісії (ВЛК);
  • довідку медико-соціальної експертної комісії (МСЕК);
  • витяг із наказу командира військової частини про виключення зі списків особового складу частини.

  Як пройти ВЛК та МСЕК зазначено в довіднику вище.

 2. Коли інвалідність буде встановлено, для отримання відповідного статусу потрібно подати заяву та довідку МСЕК до органу соціального захисту населення за місцем реєстрації (Постанова КМУ № 685 від 08.09.2015 р. “Про затвердження Порядку надання статусу особи з інвалідністю внаслідок війни особам, які отримали інвалідність внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх проведення, під час безпосередньої участі у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України”).

Особі з інвалідністю внаслідок війни видають відповідне посвідчення та нагрудний знак.

Цей статус дає право на отримання пільг, передбачених законом «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», зокрема й на одноразову грошову допомогу.

ВАЖЛИВО! Якщо особа з посвідченням учасника бойових дій отримує статус особи з інвалідністю внаслідок війни, то попереднє посвідчення вилучають і залишають на зберіганні в органах соціального захисту населення.