ZSU logo

Протезування в Україні

Ти маєш право самостійно обрати підприємство, де виготовлятиметься протез. Сучасні протези виготовляють в Україні (на основі комплектуючих провідних світових компаній) за рахунок держави.

Переваги протезування в Україні, як порівняти з протезуванням за кордоном:

  1. Виготовлення протезного виробу – це кропіткий та індивідуальний процес, який потребує кількох примірок, підгонок тощо. Це зручніше робити ближче до дому.
  2. Через стрімкий розвиток протезної галузі в Україні з 2014-го року значна кількість українських фахівців опанували новітні техніки та технології і вміють їх ефективно застосовувати.
  3. Життя з протезом кінцівки передбачає регулярне обслуговування виробу. Якщо протез виготовлено за кордоном, то після повернення в Україну необхідно шукати фахівця, який зможе обслуговувати цей виріб, переоформить документацію… або постійно їздити за кордон за свій рахунок за найменшої проблеми (щось натирає, щось не працює, щось потрібно відрегулювати тощо).
  4. Коли протезист опікується пацієнтом від моменту виготовлення виробу, він знає, що і як працює, які потрібно підібрати комплектуючі для оптимізації функціональності, як в подальшому вдосконалити протез згідно діяльності пацієнта.
    Протезування кінцівок в Україні є більш ефективним та раціональним, ніж протезування за кордоном.