ZSU logo

Обмежена придатність до в/с

ВЛК може винести постанову: «Обмежено придатний до військової служби». У постанові ВЛК в довільній формі вказується, які види служби та роботи протипоказані цій особі (з урахуванням військової спеціальності, займаної посади, віку).

Отже, від характеру травми, захворювання чи поранення, а також від того, де ти проходиш військову службу (види, окремі роди військ (сил) ЗСУ, органи військового управління, з’єднання, військові частини, ВВНЗ тощо) та на якій посаді, залежить, чи зможеш ти продовжувати військову службу у своїй частині на тій самій посаді, що і до захворювання, травми, або на іншій посаді, яка краще відповідає особливостям стану здоров’я. Необхідність і терміновість переміщення визначаються командирами (начальниками), які мають право призначати військовослужбовців на відповідні посади.

Тому потрібно повернутись до військової частини і доповісти командиру про стан здоров’я.

 1. Якщо ти можеш виконувати обов’язки на посаді, яку займав до травми, захворювання чи поранення, і командир узгодив продовження тобою служби:
  • напиши рапорт на ім’я командира за підпорядкованістю з доповіддю, що ти повернувся з лікування та приступив до виконання службових обов’язків;
  • проконтролюй, щоб група персоналу штабу підшила довідку про обставини травми в твою особову справу.
 2. Якщо командир тобі запропонував іншу посаду в межах військової частини:
  • напиши рапорт на ім`я командира за підпорядкованістю з доповіддю, що ти повернувся з лікування та в зв’язку з рішенням ВЛК просиш призначити тебе на вакантну посаду, яку ти узгодив з командиром;
  • проконтролюй, щоб група персоналу штабу провела відповідний наказ командира військової частини та підшила довідку про обставини травми в твою особову справу.
 3. Якщо стан здоров’я не дозволяє виконувати обов’язки на посаді, яку ти займаєш:
  • звернися до безпосереднього начальника та до начальника кадрової служби військової частини з метою визначення посади, на яку тебе можна перемістити по службі за основною або спорідненою спеціальністю. У разі коли є потреба призначення на посаду за новою спеціальністю, призначенню на цю посаду має передувати відповідна підготовка (перепідготовка). Для доукомплектування Збройних Сил України в умовах особливого періоду військовослужбовці можуть призначатися на посади, передбачені штатами воєнного часу, за новою спеціальністю з урахуванням набутого досвіду.