ZSU logo

Оскарження рішення ВЛК

Якщо ти пройшов медичний огляд ВЛК, і у рішенні такої комісії не відображений реальний стан твого здоров’я, то є два способи оскаржити це рішення: у досудовому порядку та через суд. Краще починати оскаржувати рішення з досудового порядку, а якщо це не матиме позитивного результату, то зможеш потім звернутися до суду.

Твої дії для оскарження рішення ВЛК в досудовому порядку:

  1. Написати заяву особи щодо непогодження з висновками ВЛК та проханням переглянути вказане рішення вищою ВЛК (однією з регіональних ВЛК відповідно до адміністративно-територіальних зон відповідальності або Центральною військово-лікарською комісією ЗС України (ЦВЛК) – Наказ МОУ №608 від 16.11.2016 «Про затвердження адміністративно-територіальних зон відповідальності закладів охорони здоров’я Збройних Сил України за організацію медичного забезпечення»)).
  2. Долучити до заяви усі відповідні медичні документи та копію попереднього рішення ВЛК.

Заяву, медичні документи та копію постанови ВЛК необхідно або самостійно принести до вищої ВЛК (регіональної чи Центральної ВЛК) або надіслати Укрпоштою цінним листом з повідомленням про вручення з описом вкладення на адресу відповідної ВЛК.

За результатом розгляду скарги тебе можуть направити на повторний або контрольний медичний огляд до ВЛК. За результатом проходження цієї ВЛК тобі нададуть новий висновок (постанову) про стан здоров’я, який і буде братися до уваги.

Однак, якщо ти не погоджуєшся із цим висновком ЦВЛК, то можеш оскаржити рішення уже в суді.

Оскарження рішення ВЛК в суді здійснюється в порядку адміністративного судочинства відповідно до вимог Кодексу адміністративного судочинства України.

Оскаржити рішення ВЛК виключно за медичними показниками неможливо, адже це не входить в компетенцію суду. Зі свого боку суд має право перевіряти законність постанови ВЛК лише в межах дотримання процедури її прийняття.