ZSU logo

Порядок проходження ВЛК

Отже, ти отримав направлення на ВЛК. В Україні діють штатні ВЛК, до яких належать Центральна військово-лікарська комісія ЗС України (м. Київ) (далі – ЦВЛК); ВЛК регіону (розташовані у м. Львів, м. Харків, м. Дніпро, м. Одеса, м. Вінниця). Також є позаштатні постійно діючі ВЛК (, до яких належать: госпітальні ВЛК; гарнізонні ВЛК; лікарсько-льотні комісії (далі – ЛЛК); ВЛК високомобільних десантних військ; ВЛК територіального центру комплектування (далі – ВЛК ТЦК); ВЛК державних, комунальних закладів охорони здоров’я з правами госпітальної ВЛК.
До складу ВЛК входять: хірург, терапевт, невропатолог, окуліст, отоларинголог, гінеколог (для жінок), а за медичними показниками і лікарі інших спеціальностей. До ВЛК ти маєш пройти ЕКГ-обстеження, флюорографічне обстеження органів грудної клітини, зробити загальний аналіз крові та сечі. Можливо, тобі призначать додаткове обстеження за медичними показниками.
Проходження ВЛК:

  1. В реєстратурі закладу охорони здоров’я тобі повинні надати:
    1. картку обстеження та медичного огляду, яку надалі будуть заповнювати лікарі;
    2. корінці на прийом до усіх необхідних лікарів. В реєстратурі тобі пояснять, де знаходяться потрібні кабінети та як записатись у чергу (в деяких закладах уже працює електронна форма запису).
  2. Спочатку потрібно здати всі необхідні аналізи та пройти обстеження. Потім пройти лікарів. Кожен з лікарів після огляду пише висновок про стан здоров’я військовослужбовця. Варто зазначити, що під своїм висновком лікар обов’язково має поставити підпис та завірити його печаткою.