ZSU logo

Довідка про обставини травми

Довідка про обставини поранення (травми, контузії, каліцтва – Додаток 5 до Положення про військово-лікарську експертизу в ЗС України, затвердженої наказом МОУ від 14.08.2008, №402 (зі змінами)) – це документ, в якому міститься інформація про обставини, при яких ти отримав травму, поранення чи каліцтво (зразок довідки в Додатку 3(а)).

Ця довідка допомагає встановити причинний зв’язок між обставинами твого поранення та захистом Батьківщини/виконанням обов’язків військової служби/проходженням військової служби. Її наявність є обов’язковою для проходження ВЛК, МСЕК, вона впливає на розмір виплати одноразової грошової допомоги в разі встановлення інвалідності або часткової втрати працездатності.

Довідку про обставини травми (поранення, контузію, каліцтво) видають у 4-х примірниках:

  • Перший примірник – до наказу про виплату додаткової винагороди;
  • Другий – до особової справи військовослужбовця;
  • Третій – до госпітальної (гарнізонної) військово-лікарської комісії;
  • Четвертий – до територіального центру комплектування та соціальної підтримки для оформлення одноразової грошової допомоги.

У довідці обов’язково має бути вказано обставини, за яких було отримано поранення (контузію, травму, каліцтво) із зазначенням бойових (спеціальних) завдань, які виконував військовослужбовець під час отримання поранення; чи перебував він/вона в стані алкогольного (наркотичного) сп’яніння; чи пов’язане поранення з вчиненням військовослужбовцем адміністративного (кримінального) правопорушення тощо.