ZSU logo

Першочергові дії в закладі охорони здоров’я

Після потрапляння до закладу охорони здоров’я багато військовослужбовців забувають чи не знають, що необхідно доповідати командуванню про своє місце перебування та лікування. Адже ти залишаєшся військовослужбовцем навіть на лікуванні, відтак твої командири мають знати, де ти знаходишся і як проходить твоє лікування. Відсутність комунікації з військовою частиною може призвести до того, що військовослужбовця буде визнано таким, який самовільно залишив частину. Тож після потрапляння до закладу охорони здоров’я потрібно зробити наступне:

  1. Передай лікарю направлення на лікування та чекай на оформлення. Якщо ти потрапив(-ла) до закладу охорони здоров’я після евакуації, передай лікарю первинну медичну карту (форму 100).
  2. Повідом посадову особу госпіталю, що тобі потрібна довідка про обставини травми. Заклад охорони здоров’я зробить відповідний запит на твою військову частину та отримає довідку про обставини травми від військової частини засобами електронного документообігу (Постанова Кабінету міністрів України від 23 серпня 2023 р. № 901 «Про затвердження Порядку здійснення в особливий період обміну медичними та іншими документами військовослужбовців…»).
  3. Підпиши згоду на обробку персональних даних, котра в подальшому буде зберігатись у закладі охорони здоровʼя, і яка потрібна для забезпечення можливості пересилання твоїх медичних документів в системі електронного документообігу (зразок Згоди на обробку персональних даних у Додатку 21)
  4. Поінформуй командира про своє місцезнаходження, дату госпіталізації та відділення, в якому перебуваєш. Усно повідом командиру про запит на отримання довідки про обставини травми. Уточни щодо строків надання довідки – пам’ятай, що якщо травма або поранення були отримані під час дій ворога, службове розслідування проводити не обов’язково, а строк видачі довідки – 5 днів, відповідно до статті 260 Статуту внутрішньої служби ЗС України (див розділ “Довідки про обставини травми”).

* Військові і цивільні заклади охорони здоров’я повинні вести облік військовослужбовців, які поступили до них на лікування та інформувати про це військові частини, до яких ці військовослужбовці належать, в тому числі з зазначенням у потребі про довідку про обставини травми (Наказ Міноборони від 15.09.2022 № 280 (зі змінами) «Про затвердження Інструкції з організації обліку особового складу в системі Міністерства оборони України»). Однак через велике навантаження процес може мати збої, тому контролюй це питання та сам телефонуй своєму командиру.
У військовому госпіталі тебе поставлять на продовольче забезпечення закладу. Якщо в тебе є продовольчий атестат, передай лікуючому лікарю закладу охорони здоров’я. Якщо немає – зауваж, що законодавством не передбачено обов’язкове надавання до закладу охорони здоров’я в системі Міноборони України продовольчого атестату під час дії воєнного стану. У цивільних закладах охорони здоров’я продовольчий атестат взагалі не потрібен.
На період лікування в закладі охорони здоров’я ти підпорядковуєшся його начальнику. Тобто переміщення за межі закладу можливе виключно з дозволу лікуючого лікаря, начальника госпіталю чи директора лікарні.