ZSU logo

Направлення в заклад охорони здоров’я

Якщо ти отримав(-ла) травму або захворювання під час виконання обов’язків військової служби, твої дії наступні:

  1. Усно проінформуй свого безпосереднього командира та медика взводу/роти.
  2. Отримай усне направлення(згоду) від безпосереднього командира в медпункт в/ч.
  3. У медпункті в/ч пройди медичний огляд. Його має провести фельдшер, лікар або начмед. Після огляду тобі можуть призначити лікування у в/ч або дати направлення на дообстеження чи стаціонарне лікування в закладі охорони здоров’я поза розташуванням в/ч.
  4. Якщо тобі призначили лікування.
    • Після огляду в медпункті в/ч, тебе можуть звільнити від виконання службових обов’язків (максимум на 6 днів)
    • Якщо протягом 6 днів стан здоров’я не покращився, начмед тебе огляне повторно та, за потреби, подовжить звільнення від виконання обов’язків. Загалом стаціонарне лікування в медпункті військової частини може тривати не більше 14 днів (Статут внутрішньої служби ЗСУ, ст. 259)
  5. Якщо твій стан не покращився, після лікування у в/ч або в результаті первинного огляду було виявлено потребу в додатковому обстеженні (ургентні випадки, інфекційні захворювання тощо), за рекомендацією начмеда, командир військової частини дає тобі направлення на дообстеження чи стаціонарне лікування.
  6. ВИМАГАЙ, щоб при кожному зверненні за медичною допомогою в облікових журналах було зроблено відповідні записи (Статут внутрішньої служби ЗСУ, ст.254-256). Це важливо для встановлення зв’язку твоєї травми чи захворювання з військовою службою. Цю обставину буде вказано у висновку ВЛК. Також, такі записи будуть важливими у випадку, якщо твій командир відмовлятиметься направити тебе до закладу охорони здоров’я на лікування, операцію чи ВЛК.

ЗВЕРНИ УВАГУ!
Рекомендації начмеда щодо звільнення від виконання обов’язків підлягають виконанню командуванням (Статут внутрішньої служби ЗСУ, ст. 257)!