ZSU logo

Направлення на ВЛК

Направлення на ВЛК може дати прямий начальник (від командира частини і вище), а також органи управління/підрозділи Військової служби правопорядку Збройних Сил України, прокуратура, суд, начальник гарнізону, начальник військового лікувального закладу (на підставі подання начальника лікувального відділення за місцем лікування), військовий комендант гарнізону, керівник ТЦК та СП.

У разі проведення ВЛК під час стаціонарного лікування направлення на ВЛК військовослужбовцю не видається. Лікуючий лікар приймає рішення по потребу у ВЛК, за його клопотанням військовослужбовця зараховують на проходження військово-лікарської комісії.

Як отримати направлення на ВЛК?

 1. Якщо стан твого здоров’я дозволяє прибути до військової частини, тобі потрібно:
  • після прибуття написати рапорт на ім’я командира в/ч з доповіддю про завершення лікування та запитом про направлення на проходження ВЛК (Додаток 10);
  • отримати направлення від начмеда на проходження ВЛК з підписом командира в/ч (Додаток 11).
 2. Якщо стан твого здоров’я не дозволяє прибути до військової частини за направленням на ВЛК, твої дії:
  • звернутись до начальника лікувального відділення свого закладу охорони здоров’я:
   • начальник лікувального відділення за наявності підстав, визначених п. 6.4 глави 6 розділу ІІ Положення, затвердженого наказом МОУ №402 від 14.08.2008, пише подання до начальника військового лікувального закладу з характеристикою твого стану здоров’я;
   • начальник військового лікувального закладу приймає рішення про необхідність направлення на медичний огляд ВЛК.
 3. Якщо ти перебуваєш на лікуванні або у відпустці за станом здоров’я, можна звернутись до керівника твого ТЦК та СП. Керівник твого ТЦК та СП надають направлення на проходження ВЛК без повернення до військової частини. Якщо лікування відбувається в іншій територіальній одиниці, ніж твоя в/ч, необхідно тимчасово стати на військовий облік у місцевому ТЦК та СП.