ZSU logo

Непридатність до військової служби з виключенням з військового обліку

Отже, у тебе на руках є постанова ВЛК про визнання тебе непридатним до військової служби з виключенням з військового обліку. Твій порядок дій:

 1. Подай рапорт на ім’я командира військової частини про звільнення за станом здоров’я з документами, що підтверджують підставу для звільнення, та висновок ВЛК. При написанні рапорту зроби запит на отримання грошових виплат, які військова частина зобов’язана зробити при звільненні з військової служби (з переліком таких грошових виплат можна ознайомитися нижче).
 2. Група персоналу твоєї військової частини видає наказ про звільнення з військової частини.
 3. Пройди процедуру виходу у відставку: здай посаду, прослідкуй, щоб тебе виключили зі списків особового складу військової частини та виплатили тобі всі належні кошти.
 4. Отримай направлення до територіального центру комплектування та соціальної підтримки за вибраним місцем проживання, куди ти маєш прибути в п’ятиденний строк для того, щоб стати на військовий облік. Після цього слід написати заяву про виключення з військового обліку на підставі довідки ВЛК.

Звертаємо увагу, що коли особа, яка має право на звільнення, виконує завдання в інтересах оборони України під час дії особливого періоду, бере безпосередню участь у веденні воєнних (бойових) дій, то вона звільняється з військової служби протягом трьох місяців з дня завершення виконання таких завдань.

При звільненні з військової служби, ти маєш отримати наступні грошові виплати:

 • індексацію грошового забезпечення;
 • компенсацію за невикористану відпустку військовослужбовцю;
 • у разі наявності УБД, компенсацію за невикористану додаткову відпустку;
 • грошову допомогу при звільненні (для мобілізованих це одноразова грошова допомога у розмірі 4 % від місячного грошового забезпечення за кожен місяць служби, але не більше 25% грошового забезпечення (Постанова КМУ “Про затвердження Порядку та умов виплати деяким категоріям військовослужбовців одноразової грошової допомоги у разі звільнення з військової служби” від 17.09.2014 р. №460); для військовослужбовців за контрактом – допомога за станом здоров’я та за сімейними обставинами);
 • компенсацію за невикористане речове майно;
 • штрафні санкції за несвоєчасний розрахунок при звільненні;
 • матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань та оздоровчі, якщо їх не виплатили за рік служби.