ZSU logo

Відпустка за станом здоров’я

Отже, згідно рішення ВЛК тобі надали відпустку за станом здоров’я. Можливі наступні терміни тривалості такої відпустки:

  • 30 днів;
  • 45-60 днів – за медичними показаннями після травм (поранень) або оперативного лікування (у мирний час);
  • продовження основного терміну на 30, а в окремих випадках на 45 або на 60 календарних днів (у мирний час). Під час воєнного стану відпустка за станом здоров’я може двічі продовжуватися по 30 календарних днів.

Враховуй, що тривалість відпустки за станом здоров’я може бути саме такою, яка вказана в довідці ВЛК (П. 2.1 гл.2 Розділу І Наказу МОУ №402) . Командир, з урахуванням місця розташування військової частини та місця проходження відпустки, може надати до 2 додаткових діб на дорогу.

На практиці, однак, буває по-іншому – командир може надати меншу кількість днів на відпустку, ніж вказано у висновку ВЛК. Якщо ти не згодний(-а) з цим рішенням, потрібно апелювати до вищого командування. Якщо й це не дає результату, зателефонуй на гарячу лінію Командування медичних Сил ЗСУ (044 522 83 58) або Міністерства оборони України (0 800 500 442).

Після закінчення терміну перебування на безперервному лікуванні та у відпустці за станом здоров’я необхідно пройти ВЛК для визначення ступеня придатності до військової служби.

Щоб отримати відпустку за станом здоров’я, потрібно:

  1. Прибути до своєї військової частини.
  2. Написати рапорт з проханням надати відпустку за станом здоров’я відповідно до рішення ВЛК. У рапорті необхідно зазначити місце проведення відпустки за станом здоров’я та додати висновок ВЛК (Додаток 12).
  3. Отримати у військовій частині відпускний квиток з датами відпустки.