ZSU logo

Щомісячне грошове забезпечення та додаткова винагорода

Якщо ти отримав(-ла) поранення, пов’язане із захистом Батьківщини і перебуваєш на лікуванні або ж у відпустці для лікування після тяжкого поранення, то маєш право щомісяця отримувати 100 000 грн додаткової грошової винагороди та щомісячне грошове забезпечення. Тобто в період лікування у стаціонарі чи відпустки після тяжкого поранення за тобою зберігається виплата грошового забезпечення в розмірі за останньою посадою перед пораненням та додаткової винагороди в розмірі 100 тис грн, незалежно від того, де перебуває твій підрозділ (на передовій, чи ні).

Твої дії для отримання додаткової грошової винагороди:

  1. Отримай довідку про обставини травми (як це зробити, описано в розділі «Проходження лікування» – «Довідка про обставини травми»), зроби копію та передай її до стройової частини.
  2. На підставі наказу командира щомісячно отримуй виплату додаткової винагороди протягом лікування на стаціонарі чи перебування у відпустці після тяжкого поранення.
  3. У випадку неотримання додаткової винагороди напиши рапорт на ім’я командира щодо включення тебе до наказу про виплату додаткової винагороди в розмірі 100 тис. грн та їхню виплату. До рапорту додай копію довідки про обставини травми (Додаток 16).

Вимагай виплати додаткової грошової винагороди за весь період лікування.

Якщо у в/ч, на твою думку, незаконно відмовили у виплаті, подай скаргу до Штабу оперативного командування, якому підпорядковується твоя частина або на гарячу лінію Міноборони (0 800 500 442).

Якщо лікування триватиме понад 4 місяці, твої дії наступні:

  • Отримай висновок ВЛК, де вказано, що лікування продовжено понад 4 місяці.
  • Проінформуй про продовження лікування свого безпосереднього командира.
  • Передай до військової частини вказаний висновок ВЛК.

Примітка: Під час відпустки за станом здоров’я, грошове забезпечення зберігається для всіх поранених, а додаткова винагорода в розмірі 100 тис грн – тільки після тяжкого поранення за висновком (постановою) ВЛК.