ZSU logo

Фінансове забезпечення для військовослужбовців, які виведені поза штат (у розпорядження командира) під час лікування

Зарахування військовослужбовців наказом по особовому складу в розпорядження командира допускається, якщо вони перебувають на тривалому лікуванні у зв’язку з отриманим пораненням або хворобою.

Грошове забезпечення військовослужбовцям (крім строкової служби), зарахованим у розпорядження відповідних командирів, виплачується в розмірі грошового забезпечення, яке військовослужбовці отримували за займаними посадами до зарахування в розпорядження, але не більше ніж два місяці.

Грошове забезпечення військовослужбовцям після перебування в розпорядженні понад два місяці виплачується в розмірі окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років, за винятком випадків продовження строків виплати за рішенням Міністра оборони України.

Попри зазначені положення, якщо ти лікуєшся у зв’язку з пораненням, отриманим під час захисту Батьківщини, то навіть перебуваючи на лікуванні більше 2-х місяців, все одно маєш отримувати за час стаціонарного лікування чи відпустки за станом здоров’я у разі тяжкого поранення додаткову винагороду в розмірі 100 тис грн та щомісячне грошове забезпечення в розмірі, в якому ти його отримував(-ла) за останньою займаною посадою до зарахування в розпорядження.

Наказ Міноборони України від 07.06.2018 № 260 від 07 червня 2018 року «Про затвердження Порядку виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам» (розділ 12 «Порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам», затверджений наказом Міністерства оборони України від 07.06.2018 № 260).