ZSU logo

Твої дії для отримання довідки про обставини поранення (травми, контузії, каліцтва)

  1. Зв’яжись з безпосереднім командиром та переконайся, що він/вона подав рапорт про подію (твою травму, поранення, контузію) до штабу в/ч. Переконайся, що в Журналі бойових дій є відповідний запис.
  2. Якщо цього не було зроблено, тобі потрібно самостійно скласти пояснення і рапорт на ім’я командира в/ч. У рапорті вислови прохання видати довідку про обставини травми (Додаток 3). До рапорту додай пояснення про обставини поранення (Додаток 4). За можливості, але не обов’язково, додай також пояснення 2-3 свідків (інших військовослужбовців, які були з тобою в момент поранення).
  3. Відправ рапорт, власні пояснення та пояснення свідків (за наявності) до своєї в/ч в один із способів:
    1. Укрпоштою або через військово-медичну установу, де ти проходиш лікування: потрібно відправити «цінним листом» (листом з оголошеною цінністю) з описом вкладення та з повідомленням про отримання на юридичну адресу пункту постійної дислокації. Кожна військова частина має юридичну адресу ППД. ЇЇ можна знайти через сайт YouControl. У разі відсутності інформації про адресу військової частини, можна звернутися до військової частини (командування, управління), якому твоя частина підпорядкована. А також через гарячу лінію Міноборони (0 800 500 442) або ж звернутися до ТЦК та СП за місцем перебування.
    2. За можливості особисто приїдь до штабу твоєї військової частини та віддай документи у стройову частину. Також зроби копії всіх документів і вимагай від особи, яка приймає документи, поставити підпис, дату та печатку в/ч на твоїй копії документів.

Ми не радимо просити інших військовослужбовців з твоєї частини, які тебе провідуватимуть, передавати в стройову рапорт та пояснення. Найперше тому, що там можуть не прийняти документи, які подані не особисто. Але навіть якщо стройова прийме їх, ти не матимеш жодних підтверджень. Якщо немає можливості особисто подати документи в стройову, відправ їх поштою – ти матимеш корінець про вручення. У випадку оскарження, це матиме велике значення.