ZSU logo

Безкоштовне протезування

Якщо ти втратив(-ла) кінцівку, то для отримання якісного протезу необхідно здійснити низку кроків та взяти до уваги деякі важливі моменти.

 1. Протягом першого тижня після ампутації необхідно розпочати компресійну терапію та формування кукси. Якщо в медичному закладі, де ти знаходишся, цього не роблять – вимагай щоб робили, адже це важливий компонент успішного протезування.
 2. Для того, щоб отримати протез за державні кошти, необхідно подати заяву онлайн на первинну реєстрацію в Електронному кабінеті Централізованого банку даних з проблем інвалідності (Далі- ЦБІ) (https://ek-cbi.msp.gov.ua/) та зібрати такі документи:
  • заяву на забезпечення протезним виробом (Додаток 14);
  • копію паспорта громадянина України;
  • копію ідентифікаційного коду;
  • документи з даними про реєстраційний номер облікової картки платника податків;
  • рішення ВЛК про необхідність забезпечення протезним виробом;
  • витяг з наказу командира в/ч або довідка про обставини травми;
  • копію довідки про безпосередню участь в бойових діях.
 3. Зібрані документи необхідно завантажити в електронному кабінеті ЦБІ.
 4. Обери підприємство, на якому ти будеш протезуватися. Це рішення обговори з лікуючим лікарем або отримай консультацію на гарячій лінії Protez Hub (050 1776839). Обирати підприємство краще за місцем постійного проживання, оскільки протез потім доведеться регулярно обслуговувати. Перелік протезних підприємств можна знайти тут: https://protezinua.com/pidpryemstva/.
 5. Разом з реабілітологом та техніком-протезистом визначи можливу комплектацію протезного виробу.
 6. Якщо тобі пропонують протезування за кордоном, переконайся, що розумієш умови протезування та поцікався, який план подальшого обслуговування протезу. Протягом першого року об’єм кукси змінюється і часто необхідно регулярно підлаштовувати протез.

Де б не відбувалось протезування, з`ясуй, як відбуватиметься обслуговування та гарантійний ремонт протеза (https://protezinua.com/).